עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

הכנסיות של עכו

חזור אל אטרקציות

מוזמנים לשמוע את סיפורי הזרמים השונים בנצרות ולהתרשם מהכנסיות המרהיבות בעכו העתיקה.
בעכו העתיקה 5 כנסיות של זרמים שונים בנצרות: כנסיית סנט ג'ון הפרנציסקנית בה מתקיימים מרבית הטכסים והיא פתוחה בד"כ גם למבקרים ומאמינים, כנסיית פרנצ'סקו הקדוש גם היא פרנציסקנית, כנסיית סנט אנדראס היוונית קתולית, הכנסייה המארונית וכנסיית סנט ג'ורג' היוונית-אורתודוכסית.

כנסיית סנט ג'ון (פרנציסקנית)

על יד המגדלור של עכו מתנשאת היום כנסיית סנט ג'ון, השייכת לעדה הרומית קתולית (הפרנציסקנים).
זמן בנייתה של הכנסייה זו אינו ברור, אף שעד לפני שנים אחדות נמצאה כתובת חקוקה בקיר הצפוני של המבנה שנשאה את השנה 1737. הכנסייה שופצה בשנת 1947, וכיום היא משמשת ככנסייה של הקהילה הרומית-קתולית בעכו.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא

כנסיית פרנצ'סקו הקדוש (פרנציסקנית)

חשיבותה של עכו לפרנציסקנים נובעת מכך, שעל פי אמונתם ביקר בה בשנים 1220-1219 פרנצ'סקו די אסיזי (Francesco d'Assisi), מייסד מסדרם.
בשנת 1217 הקים בה האח אליה דה קורטונה (Elia Da Cortona) את המנזר הפרנציסקני הראשון בא"י. עם נפילת עכו בידי הממלוכים בשנת 1291 נמלטו ממנה אנשי המסדר.
על פי הכרוניקה של הפרנציסקנים אפשר להם פאח'ר אל-דין השני בשנת 1620 באופן רשמי להשתקע בעכו ולהקים בה לשימושם כנסייה ואכסניה.

הכנסייה הפרנציסקנית

כנסיית סנט אנדראס

בראשית המאה ה-18 גברה בקרב הנוצרים האורתודוכסים בארצות המזרח (ובכלל זה בא"י) הנטייה לקבל עליהם את מרות האפיפיור ברומא. על רקע זה החלה להתגבש גם בעכו קהילה יוונית-קתולית.
קהילה זו התיישבה בחלק הדרומי-מערבי של העיר ובנתה את כנסייתה על חורבות כנסיית סנט אנה מהתקופה הצלבנית.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא

הכנסייה המארונית

הכנסייה המארונית ניצבת בימינו באזור הדרום-מערבי של עכו, בקרבת כנסיית סנט אנדראוס (של היוונים-הקתולים) ומנזר נוטרדאם דה נצרת.

המארונים (שמוצאם מלבנון) סולקו מעכו בעקבות מסעי הצלב, ושבו אליה ככל הנראה בתקופת שלטונו של פאח'ר אל-דין השני.

הכנסייה המארונית

כנסיית סנט ג'ורג'

הכנסייה היוונית-אורתודוכסית הייתה בוודאי מקום התפילה הנוצרי הראשון, שהוקם בעכו בימי הטורקים.

 העדות הראשונה מן התקופה העות'מאנית לקיומם של מנזר וכנסייה של היוונים-אורתודוכסים בעכו, היא כנראה של הנזיר הפרנציסקני יוג'ין רוז'ה (Roger), שביקר בעיר בשנת 1631.

35 שנים אחריו ביקר בעכו הרופא גבריאל ברמונד (Bremond) ממרסיי. ברמונד מציין, כי הכנסייה היוונית-אורתודוכסית שנקראה בזמנו (1666) על שם סנט ניקולס (St. Nicholas) שוקמה בידי פאח'ר אל-דין והפכה ליפה שבכנסיות הלבנט.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא