עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

הכירו את רומן

חזור אל מקומיים

מסע בזמן אל עכו העתיקה

הצטרפו למסע בזמן עם רומן לעכו העתיקה.

אודות רומן

מורה הדרך המוסמך רומן גר בעכו מזה כמה שנים ואל הסיורים בהדרכתו בעיר העתיקה, הוא מתייחס כאל שיחזור היסטורי.

רומן נולד בלטביה, עיר שנבנתה במאה ה 13 על ידי צלבנים מהמסדר הטבטוני שפעלו בעכו. כך הבין רומן שייעודו בחיים להיות מורה דרך שמתמחה בתקופה הצלבנית בארץ בכלל ובעכו בפרט. רומן מוסיף לסיור בהדרכתו מימד של מסע בזמן כיון שהוא משחזר בפני המשתתפים את המאורעות ההיסטוריים בעיר כשהוא לבוש בלבוש אותנטי של המאה ה 13.

במסגרת הסיור, כמו במכונת זמן, מתאר רומן את האזורים והרובעים השונים שהיו בעכו, מי פעל איפה, מה היה הווי החיים באותם רובעים, מה אכלו, איך התלבשו, מי נלחם במי ועוד.
עכו במאה ה 13 הייתה בירת הממלכה הצלבנית והתקיימו בה למעלה מ 20 רובעים. הסיור יתמקד ברובעים החשובים שהיו בעיר העתיקה כמו: הטמפלרי, הפיזאני, ההוספיטלרי, הגנואזי והוונציאני.

בנוסף להתמחותו של רומן בתקופה הצלבנית, והשתתפותו בשחזור קרב קרני חיטין אחת לשנה, הוא החל לאחרונה לימודי ארכיאולוגיה לתואר ראשון.

רומן קוסמן נוסע בזמן

אודות הסיור

אודות סיור "מסע בזמן אל עכו העתיקה" (Tales of Akko)

מגלים את העיר הצלבנית של עכו ע"י חזרה בזמן עם רומן 800 שנה אחורה.
הסיור מתחיל בגן הקסום בכניסה למצודה ההוספיטלרית וממשיך אל תוך הרובעים של העיר הצלבנית והנמל העתיק.
רומן בלבוש אותנטי מימי הביניים ממחיש את סיפורי העיר והאגדות השזורות בה דרך הרחובות והממצאים הארכיאולוגיים הוא מבטיח לגלות סיפורים המבוססים על מקורות היסטוריים, מוזיקה ועוד.

בין המקורות ההיסטוריים, מספר רומן על מסדרי הטמפלרים, הטבטונים וההוספיטלרים שהיו בין המסדרים המובילים. עוד יסופר על הפרנקים שהיו למעשה לטינים כיון שהשתמשו באותיות לטיניות וצייתו לכנסיה, ספרדים, צרפתים, איטלקים ועמים אחרים שחילקו בזמנו את אירופה.

שלוש קומונות ימיות הגיעו לעכו מאיטליה וביססו בה את הרובעים שלהם: הפיזנים, הגנואזים והוונציאנים. הם היו מומחים בימאות, בלתי מנוצחים בים ומאומנים בצורות לחימה שונות. פיקחים בענייני מסחר, חופשיים מכל מס ותשלום ותובעים זכויות לעצמם. אבל למרות כוחם, הם היו קנאים ומסוכסכים בינם לבין עצמם.

הסיור כולל את האתרים ההיסטוריים:
המצודה ההוספיטלרית (אולמות האבירים), מנהרת הטמפלרים ובית כנסת ומרכז מורשת רמח"ל.
במעבר בין האתרים עוברים בסמטאותיה של העיר העתיקה והרובעים שהיו בה.

קבעו סיור עם רומן קוסמן