עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

הכירו את עבדו

חזור אל מקומיים

מוזה מוזה

'מוזה מוזה', לסייר עם עבדו בעכו המוסיקלית ולהיחשף לשירה ופולקלור מוזיקלי באווירת המוזה של עכו העתיקה

אודות עבדו

מורה הדרך המוסמך עבדו הוא דור עשירי למשפחת סלוודור מתא, משפחה עכואית שורשית שחיה בעכו מאז שנת 1460. אילן היוחסין של המשפחה כולל ענף יווני וענף דרום אמריקאי שהשפיעו על העושר התרבותי של עבדו. הוא נולד למשפחה נוצרית אורתודוכסית, גדל ברובע מוסלמי ומעיד על עצמו כמי שיש לו נטיות ליהדות… בצעירותו עסק עבדו רבות בהדרכה בחוגי סיור וטבע לגיל הרך בחברה להגנת הטבע, בחינוך בלתי פורמאלי בוואן-ליר, בתנועת הצופים ובמתנ"ס עכו העתיקה. מעל 8 שנים שימש מדריך בכיר בבית הגפן במרכז הערבי-יהודי בחיפה. עבדו בוגר תואר ראשון בשימור, משתף כיום פעולה עם בתי ספר בעכו בהדרכה בנושא "דע את עירך ותרום לה".

אישיותו של עבדו, יליד הסמטאות, היא פסיפס אתני, דתי ורב תרבותי. הוא שחקן ומוסיקאי המנגן על עוד, גיטרה ובוזוקי סורי. חיוכו הרחב והסיפורים הרבים המצויים באמתחתו, הופכים את הדרכותיו ליצירה בימתית המשלבת משחק ומוסיקה.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא

אודות סיור "מוזה מוזה"

'מוזה-מוזה' הוא סיור עם עבדו סלוודור מתא, בסמטאותיה הציוריות של עכו העתיקה, החושף את המשתתפים למוזיקה המקומית והשירה הפולקלורית שלה. במסגרת הסיור 'לומדים' המשתתפים לשיר בערבית גם אם אינם יודעים מילה בשפה.

הסיור כולל ביקור באתריה הייחודיים ההיסטוריים של העיר ובהם 'אולמות האבירים' של המצודה ההוספיטלרית. חלק זה של הסיור כולל הצצה לנושא השימור בעיר העתיקה בת

ה 5,000 שנה, אחת הערים העתיקות בעולם שהשתמרה בשלמותה.

הסיור מתובל בנגינה, שירה וארומה מקומית העולה מהשיח עם המקומיים המספרים מהם מבשלים במטבח שלהם היום…

סיורים נוספים

בואו לשמוע מעבדו סיפורי פולקלור ייחודיים על עכו העתיקה, לגלות הכול על דמויות מפתח מימי התקופה הכנענית ועד ימינו

'דיואן אבו טופאן' הוא סיור במסגרתו עבדו כמספר סיפורים, חושף את המשתתפים לעולם של סיפורים פולקלוריים ייחודיים לעכו העתיקה. סיפורים שעוברים מדור לדור ודרך הזיכרון הקולקטיבי. סיפורים על דמויות, מנהיגים, רבנים, נוסעים, שליטי העיר בעבר ולאורך ההיסטוריה החל בתקופה הכנענית.

קבעו סיור עם עבדו סלוודור מתא