עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

המוזיאון האתנוגרפי אוצרות בחומה

חזור אל אטרקציות

גלו את מורשת בעלי המלאכה והפולקלור הגלילי דרך מוצגי אומנות מרהיבים שהופכים למציאות מעבר לקירות החומה.
מוזיאון 'אוצרות בחומה' ממוקם בלב החומה המזרחית של עכו, אחת החומות העבות ביותר בעולם. כאן מוצגים אוספים נדירים ומלאכות יד מסורתיות מהמאה ה 19. האוספים ממחישים את הפולקלור הגלילי של מגוון הדתות והעדות שהיו בגליל.

מוזיאון "אוצרות בחומה" בעכו עתיקה שוכן בלב החומה המזרחית של עכו העתיקה. מטרתו לשמר את המורשת ההיסטורית המרתקת של העיר ולשחזר מראות אותנטיים מהעבר.

המבנה ההיסטורי ששימש בעבר את חיילי המשמר העותומנים, מחולק לאולמות מקומרים בתוכם אצורים אוספים נדירים המשקפים את הווי החיים בגליל משלהי המאה ה – 19 ועד תחילת המאה ה – 20.

החפצים במוזיאון שופכים אור על אורחות החיים של תושבי עכו העתיקה וממחישים את הפולקלור הגלילי ששאב את מקורותיו מהעמים השונים שחיו וסחרו באזור במהלך הדורות הקודמים.

דרך מאות החפצים המוצגים במוזיאון ניתן להתוודע לבעלי המלאכה המסורתיים שעבדו בשווקים, לרהיטים המרהיבים של עשירי העיר ולרקמת החיים בעיר שהייתה מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות.

מלבד תצוגות הקבע במוזיאון, מוצגות גם תערוכות מתחלפות אחת לשלושה חודשים. לקראת חנוכה נפתחת בדרך כלל, תערוכת חנוכיות בה מוצגות עשרות חנוכיות משנות ה-30 של המאה העשרים ואילך. בתערוכה ניתן לראות כיצד השתנו העיצובים והטכניקות בהתאם לרוח התקופה ולאופנה.

השילוב הקסום בין אולמות האבן המקומרים לבין מאות החפצים יוצרים חוויה מיוחדת וייחודית.

פנינה נוספת במוזיאון היא החצר הפנימית המעוגלת שעל החומה בה ניצבו בעבר התותחים. כיום משמשת הגינה לקבלת פנים, ערבי תרבות ואירועים פרטיים.

הביקור במוזיאון אטרקטיבי למבוגרים וילדים כאחד.

ניתן להזמין סיורים מודרכים בליווי שחקן. השחקן מעורר לחיים (תרתי משמע) את החפצים ומשתף את הקהל בהווי המוזיאון.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא