עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

קיבוץ כפר מסריק

חזור אל סובב עכו

מוזמנים להכיר את סיפורו יוצא הדופן של הקיבוץ הישראלי של פעם בכפר מסריק.
האם אברמל'ה הסנדלר המציא את ד"ר מרטינס האדומות? מי יודע אילו כלים ככבו בכל בית בישראל בשנות ה- 40? אופנת החלוץ? והמרוץ לחלוץ? אלו חלק מסודות הפלא הקיבוצי.

כפר מסריק – סוד הפלא הקיבוצי

במרחבים הירוקים של קיבוץ כפר מסריק, חמש דקות מעכו, רבע שעה מחיפה ושעה מת"א בין חדר האוכל השוקק חיים והסנדלריה המשוחזרת, תוכלו לבלות מספר שעות חווייתיות, כשהמסלול מורכב ממספר תחנות לבחירתכם (מסלולים מותאמים למשפחות, קבוצות ולזוגות/חברים).

הסנדלריה המשוחזרת – נחזור במנהרת הזמן לימים בו לכל ילדה וילד היה זוג סנדלים אחד וזוג נעלים אחד בשנה. כיצד מדדו? איזה צבע בחרו? האם שם ראשית דרכן של ד"ר מרטינס האדומות? ומה הקשר לסטלין? נפגוש את אברהמל'ה הסדנלר והוא יגלה לנו את הסוד.

נעמן פורצלן – תצוגה של אוסף ייחודי של כלי נעמן שנמצאו בכל בית בישראל ויוצרו בקיבוץ כפר מסריק גאווה אמיתית של תוצרת כחול לבן.

סדנת ציור על צלחות פורצלן –  בסדנה נצייר בטושים מיוחדים על כלי פורצלן בהשראת כלי נעמן היפים ונצא עם הצלחות כמזכרת נפלאה מהביקור .

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא

תערוכת "ה100 מטר" בגלריית מוניו – במסגרת הקורונה, אספה האוצרת אפרת פלד שדה מהארץ ומהעולם, צילומים של אנשים פרטיים שתפסו בשוט אחד את החוויה של הגבלת ה100 מטר. מתוכם נבחרו כ 100 צילומים לתצוגה לקהל הרחב.

המרוץ לחלוץ – 6 חידות משעשעות על חיי הקיבוץ. מתחלקים ל2 קבוצות ויוצאים לתחרות קצרה ומשעשעת המבוססת על חידונים.

הצלמנייה – אוסף בגדי חלוצים נמצא במרכז המבקרים של סוד הפלא הקיבוצי ומאפשר לאורחים להתלבש בחולצה כחולה או רקומה ולהצטלם כמזכרת משעשעת.

הרקדה – לבושים כחלוצים, ניתן לפצוח בריקודי עם, עם המרקידה של הקיבוץ.

מבנה ואורך המסלול ואופי ההדרכה, נקבע לפי גילאי וגודל הקבוצה.

במהלך השנה מתקיימים אירועים שונים הפתוחים לקהל הרחב בהרשמה מראש: "חלוציאדה" פעילות למשפחות מידי שבת, פופ אפ ברנאץ' מידי שישי אחרון בחודש, אירועים בסימן חגי ישראל, שיח גלריה ועוד

להרכבת מסלול ופרטים נוספים: טלפון 052-5557271  /  052-8346575