עבור לתוכן מרכזי עצור רכיבים נעים

פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר

חזור אל אירועים

מוזמנים לפסטיבל עכו הבינלאומי, חגיגת תאטרון רחוב שמשמחת את המבקרים כבר מעל ל-40 שנה!
המחבר האלמוני של "מסעו של המלך ריצ'רד", השווה את עכו לטרויה המיתולוגית:
"אם מלחמה שנמשכה עשר שנים, עשתה את טרויה לעיר מפורסמת בכל הדורות, אם ניצחונה של הנצרות גרמה לכך שאנטיוכיה הייתה לעיר מהוללת יותר, הרי עכו תזכה לבטח בכתר תהילת הנצח, בהיותה העיר שהעולם כולו נאבק על כיבושה".

מדי שנה מאז שנת 1979 מתקיים בעכו העתיקה בחול המועד סוכות הפסטיבל ל"תיאטרון אחר". הפסטיבל מתקיים במצודה ההוספיטלרית (באולמות האבירים) – אתרים היסטוריים ארכיאולוגיים המהווים אכסניה ותפאורה מיוחדת במינה להצגות הפסטיבל .

הפסטיבל הנו הפסטיבל לתיאטרון הגדול ביותר במדינה. הוא נותן במה לתיאטרון שאיננו ממוסד המעניק חופש פעולה מלא ליצירה לכל אנשי התיאטרון – במאים, מפיקים, כותבים, שחקנים ועוד. הפסטיבל ידוע בכל העולם ומארח תיאטראות בינלאומיים.

פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון ישראלי אחר, זכה לכבוש את עכו בתהליך שהחל בשנת 1979.

הרחק מהמולת הערים הגדולות, די בצנעה ובהססנות, החל תהליך ייחודי ומיוחד לעידוד היצירה המקורית התיאטרונית, אשר מעניקה לאומנים וליוצרים, לא רק במה מדהימה במקוריותה, אלא גם אולמות שופעי זיכרונות היסטוריים, המביאים את הצופים והמבקרים אל תוכה הקסום ואל נשמתה של היצירה.

התהליך יוצא הדופן הזה, החל ביוזמתו של עודד קוטלר, שיחד עם יוסי פרוסט, יוסי פיטוסי וחיים שירן, הצליחו לשכנע את הגב' לאה פורת ז"ל, לקבוע את מקומו של הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון אחר – בעכו.

ייחודה של עכו, כמובן, באוצרותיה הטבעיים, בהיסטוריה המבצבצת מכל פינה ומכל אבן. אך הייחוד מתבטא גם במרקם האנושי המיוחד שבה. יהודים וערבים, עולים חדשים וותיקים, אלפי תיירים מן הארץ ומחו"ל – כל אלה, יחד עם ריחותיה, תבליניה, מאכליה המיוחדים ועקרון הכנסת האורחים המסורתית, תרמו לעיר בכלל ולפסטיבל עכו בפרט, את קשת הצבעים המרהיבה של חגיגת התיאטרון הגדולה בישראל.

לפניך גלריית תמונות אווירה – דלג לתוכן הבא

עכו – עיר נמל מרהיבה ביופייה עם נמל עתיק ומיוחד, סמטאות מלאות קסם, אולמות וחללים מדהימים מתחת לפני השטח, עתיקות וניחוחות שוק.

כל המרקם המרהיב והמלהיב הזה יצר את פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, שהטביע את חותמו על אמנות התיאטרון במדינת ישראל.

בנוסף להצגות בין אירועי הפסטיבל הססגוניים מתקיימות הופעות רחוב, בזארים ועוד מיני פעילויות של אש, צבע ופנטומימה  – אירועים המתאימים לכל גיל.

לפסטיבל מגיעים מבקרים מכל הארץ כולל תיירים המגיעים לביקור באתריה של עכו העתיקה.
 

פרטים נוספים על הפסטיבל ניתן לראות באתר הפסטיבל:
www.accofestival.co.il